זה פוליש - שירותי פוליש וניקיון

ליטוש והברקת מרצפות


ליטוש מרצפות מאפשר חידוש והברקת מרצפות ישנות והענקת מראה חדש ומבריק מבלי להחליף את האריחים הישנים. במקרה שמדובר בשחיקה ולכלוך עיקש-ביצוע ליטוש מרצפות עשוי לחסוך את החלפת הריצוף ובכך גם לחסוך לא מעט כסף.

את תהליך ליטוש המרצפות ניתן לבצע על רוב סוגי האריחים, כולל את רוב סוגי השיש והאבן.
כל חומר דורש טיפול שונה ולכן נדגים את תהליך ליטוש המרצפות כאשר מתבצע במרצפות מסוג טרצו-סוג האריחים הנפוץ בישראל.

תהליך ליטוש המרצפות:
  1. הכנת המרצפות : ליטוש מרצפות מתחיל בפעולה של הגדלת החריצים בין האריחים ושאיבת הלכלוך באופן יסודי. אנו יוצרים פער גדול יותר בין אריח לאריח ומנקים את כל הלכלוך שהצטבר ביניהם עם השנים.

  2. מילוי חריצים : בשלב השני, ממלאים את החריצים בדבק שיש. אנו מתאימים את גוון הדבק לגוון המרצפת. לאחר מילוי החריצים בין המרצפות אנו ממתינים לייבוש הדבק. שלב זה אורך כשלוש שעות.

  3. ליטוש הרצפה : לאחר שדבק המילוי התייבש במלואו, מלטשים את הרצפה בעזרת יהלומי גריסה גסים ומביאים את כל מרצפות האבן לגובה שווה.
    היישור מתבצע באמצעות מכונת פוליש מיוחדת לליטוש מרצפות. בשלב זה, המטרה היא יצירת מראה ומבנה של משטח אחיד ללא הפרשי גבהים בין האריחים. את פעולת הליטוש מבצעים מספר פעמים בהתאם למצב וסוג הרצפות עד לקבלת המבנה והמראה הרצוי-בהדרגה עוברים מיהלומי גריסה גסים ליהלומי גריסה עדינים יותר, עד שמגיעים לתוצאה המושלמת. 

  4. הברקת המרצפות : בשלב הגימור, על פי בחירת הלקוח, מוענק מראה מבריק או מראה מט למרצפות המלוטשות. יש לציין ששלב זה עשוי להיות הרסני למרצפות הבית במידה והוא לא מבוצע כהלכה. אנו בחברת מבריק לי מתחייבים לתוצאות מושלמות.

  5. איטום : בשלב האחרון אנו מבצעים איטום בסילר שתפקידו לשמר את הגוון הרצוי לאורך שנים ולחזק את עמידות המרצפות המלוטשות בפני שחיקה וספיגת חומרים.
ליטוש מרצפות טרצו:

ליטוש ריצוף

אולי יעניין אותך גם ליטוש שיש ואבן